Rodzaje sandałów damskich

Ulubione obuwie pań, noszone w ciepłe letnie dni. Wielką szkodą jest, że tak krótko można nosić sandały damskie. Jedne bardziej kobiece, inne typowo sportowe. Jakie zatem są ich rodzaje? Czy można poznać je wszystkie?

Rodzaje podeszwy

Według takich kryteriów można rozróżnić sandały klasyczne, na platformie lub koturnie (ten stanowi zarazem element podeszwy) albo z obcasem. Sandały ze sklepu online deezee na różnych rodzajach obcasa wybiera się chyba najczęściej, tak samo jak klasyczne. Nie wszystkim paniom podoba się bowiem wygląd grubej platformy albo koturna. Wyjątkiem są chyba jedynie espadryle na podeszwie z plecionego sznurka. Te najczęściej płócienne, a jednak bardzo kobiece sandałki świetnie komponują się z codziennymi letnimi sukienkami.

Klapki

Osobną kategorią są chyba różnego rodzaju klapki. Z reguły odróżnia je zaledwie rodzaj wykorzystanego tworzywa: od sztucznych, nawet plastikowych, aż po skórzane. Również japonki zaliczają się do tej kategorii i z powodzeniem są noszone latem przez wiele osób, nie tylko kobiet.

Szpilka czy płaskie

Chyba tak najczęściej jest rozróżniane obuwie wśród kobiecych sandałków. Klasyczne kroje na szpilce mogą być dostępne również w oryginalniejszej formie, chociażby rzymianek (inaczej zwanych gladiatorkami) wzorowanych na butach noszonych w starożytnym Rzymie. Płaskie sandały można spotkać w ogromnym asortymencie rodzajów i krojów, począwszy od ozdabianych cekinami i kwiatkami, zapinanych klasycznie albo nad kostką, aż po proste sportowe sandały. Te ostatnie najlepiej sprawdzają się w trakcie długich pieszych wycieczek czy wielogodzinnego zwiedzania okolicy.

Różnorodność do wyboru

Ogromna różnorodność kobiecych sandałków powoduje, że czasami tak trudno jest zdecydować się na jedną parę. Nosi się je jednak krótko więc warto dobrze zastanowić się, jaki krój wybrać.